مانچینی: مسی هم‌سطح مارادونا است اما مدافعان در زمان ما خشن‌تر بودند؛ اگر پوچتینو در ایتالیا کار می‌کرد، کشته می‌شد!

سرمربی تیم ملی ایتالیا در مورد مسائل مختلفی از جمله لیونل مسی و جو سخت فوتبال ایتالیا صحبت کرد.

طرفداری – روبرتو مانچینی در تیم ملی ایتالیا سعی می کند با بازی گرفتن از استعدادهای فوتبال این کشور، شرایط را نسبت به سال های گذشته تغییر دهد. به گزارش کالچو مرکاتو، وی در مورد لیونل مسی و مقایسه او با دیگو مارادونا گفت:

مسی؟ فکر می کنم او هم سطح دیگو مارادونا است اما در زمانی که ما فوتبال بازی می کردیم، شاید شرایط سخت تر بود چون مدافعان خیلی خشن بودند و در مقایسه با اکنون خطاهای خیلی بیشتری روی شما می شد.

مانچینی در مورد استفاده از جوانان در ایتالیا گفت:

من در زمان سختی وارد تیم ملی شدم. همیشه استفاده از جوانان آسان نبوده اما تمام تلاشمان را کردیم تا این کار را انجام دهیم. تیمی تشکیل می دهیم که هم برای زمان حال و هم آینده مفید باشد. زمان خوبی بود تا بعضی از بازیکنان را که شناخته شده نبودند، به تیم ملی ببریم. به طور واضح کیفیت این جوانان بالا بود و به همین دلیل دعوت می شوند.

بالوتلی؟

من او را خیلی خوب می شناسم و بنابراین صبر می کنم تا پیشرفت کند. می دانیم که در لیگ فرانسه او کیفیت بالای خود را نشان داد. انتظار دارم روی نقاط ضعفش کار کند و وقتی کامل شد، او را دعوت خواهم کرد.

شرایط مربیان در ایتالیا؟ تقریبا تمام مربیان تیم های بزرگ سری آ تحت فشار زیادی هستند. از اسپالتی و گتوزو تا حتی الگری که قهرمان ایتالیا شده است:

می دانیم توقعات در ایتالیا چقدر بالاست. بگذارید به پوچتینو فکر کنیم. او 5 سال در تاتنهام بوده است. تیم بزرگی در اختیار دارد و تاکنون هیچ جامی به دست نیاورده است. اگر او در ایتالیا کار می کرد، کشته می شد! کلوپ هم همین شرایط را دارد. در ایتالیا مربیانی هستند که قهرمان شده اند اما باز هم به شدت باید پاسخگو باشند و مورد انتقاد قرار می گیرند. لیگ قهرمانان هیچوقت آسان نبوده است. فراموش نکنیم فقط یک تیم در سال قهرمان آن می شود.

منبع : طرفداری